Jei norite neprisipirkti nereikalingų daiktų ir teisingai planuoti šeimos biudžetą, iš anksto sudarykite mamai ir naujagimiui reikalingų daiktų sąrašą. Pirmojo būtinumo daiktus ir rūbelius kūdikiui iki vienerių metukų geriausia įsigyti dar nėštumo metu. Juk nepalyginamai paprasčiau neskubant ramiai rinktis pirkinius, negu juos įsigyti tuomet, kai naujagimis jau laukia namuose.
Būtiniausios prekes kudikiams. Sąrašas būsimiems tėveliams:
- rubeliai kudikiams – daugkartiniai medvilniniai vystyklai, kūdikių pirštinytės, kepurytės, kojinytės, marškinėliai ir šliaužtinukai, žieminis kombinezonas arba vokelis;
- baldai ir transportas – vežimėlis, automobilio kėdutė, lovelė, vystymo stalelis, komoda, antklodė, patalynė;
- pirmojo būtinumo daiktai – vienkartinės sauskelnės, naujagimio vaistinėlė, žirklės užapvalintais kraštais, naujagimiams skirtas termometras, čiulptukai;
- maudymui – vaikiška vonelė, vandens termometras, hipoalerginės priemonės maudymui, minkšta kempinė, medvilninis rankšluostis su kampu;
- maitinimui – du-trys buteliukai su atsarginiais čiulptukais, termosas su šilumą sulaikančiu įdėklu pasivaikščiojimui, seilinukas;
- papildomai – „radijo auklė“, muzikinis žaislas prie lovytės, pientraukis, buteliukų ir čiulptukų sterilizatorius.
Keletas rekomendacijų
Su savimi visada turėkite nors nedideles kasdienių vienu dydžiu didesnių kudikiu rubelių atsargas. Mūsų vaikai taip greitai auga, kad jūs nė nepastebėsite kada prireiks drabužėlių didesnių vienu ar net dviem dydžiais. Nederėtų pamiršti ir to fakto, kad pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis visus vaikiškus rūbelius skalbsite praktiškai kasdien.
Kokie patys būtiniausi drabuziai kudikiams priklauso nuo pačių tėvelių. Jei jūs tėvais tapote pirmąkart ir jums iškilo klausimų kiek ir kokių daiktų reikia naujagimiui, pasikliaukite patyrusių mamų patarimais.
Rubeliai kudikiams – į ką atkreipti dėmesį juos įsigyjant
Kokybė. Rubeliai kudikiams turi būti pasiūti tik iš natūralių, „kvėpuojančių“, nusidėvėjimui atsparių audinių. Tokie audiniai išskalbus nepraranda savo pirminės išvaizdos ir juos lengva prižiūrėti. Optimalus variantas – modeliukai iš medvilnės be jokių priemaišų ar sintetinių priedų. Iš plonos medvilnės (interloko) siuvami siaustinukai, marškinėliai, pižamos mažyliams. Storesnės medžiagos (kilpinis audinys, flanelė, futeris) naudojamos siūti kombinezonus, smėlinukus (bodžiukus), šliaužtinukus, kostiumėlius.
Dydžiai. Kudikiu drabuzių gamintojai rūbelių etiketėse nurodo dydžius (kokiam amžiui, ūgiui ir svoriui skirtas daiktas). Drabužėlius naujagimiams geriausia pirkti truputį „su atsarga“ (kitaip tariant, išaugimui), kadangi pirmuosius 6 mėnesius kūdikis labai greitai auga.
Patogumas. Visi drabužiai kūdikiams privalo būti maksimaliai patogūs, nekaustyti mažylio judesių, nenusmukti, neišsipešioti. Rūbai naujagimiui neturėtų sukelti absoliučiai jokio diskomforto. Tamprių gumelių, užsegimų, spaudžių, išsiuvinėtų detalių, aplikacijų bei kitų dekoro elementų turėtų būti minimaliai. Visos naujagimių rūbelių siūlės turi būti į išorę. Modeliai su vidinėmis siūlėmis leistini tik tuo atveju, jei siūlė siūta 100% medvilniniais siūlais. Svarbiausia – drabužėliai turi būti labai lengvai užvelkami ir nuvelkami. Venkite per galvą užvelkamų modelių. Geras variantas, kai daiktas pilnai atsisega per kojytes ir krūtinę. Jeigu užsegimas (spaudės, lipukai ar kt.) yra ant nugarytės, tai jis spaus ir dirgins odą. Todėl geriausia atsisakyti tokių variantų.