Šiltnamis yra nepakeičiamas įrankis kiekvienam sodininkui, kuris nori įgyvendinti savo sodo svajones. Tačiau statant šiltnamį, gali kilti nemažai sunkumų. Todėl, jei esate naujas šiltnamio statytojas ar tiesiog neturite laiko ir gebėjimų, geriau pasirinkti jau pagamintą šiltnamį. Rinkoje yra daug pasirinkimo, todėl svarbu žinoti, kaip pasirinkti tinkamą šiltnamį, atsižvelgiant į savo klimatą, augalų poreikius ir biudžetą.
5 veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis šiltnamį
Norint pasirinkti tinkamą šiltnamį, svarbu kelti sau keletą klausimų, kad geriau suprastumėte, ko tiksliai jums reikia ir ką norite pasiekti. Prieš pradėdami išsamiau nagrinėti šiltnamio tipus, verta atsižvelgti į kelis veiksnius, kurie gali būti svarbūs jūsų šiltnamio pasirinkimui:
Klimatas
Nepaisant to, kad šiltnamis yra apsauga nuo blogo oro, jis vis dar yra paveikiamas atmosferos sąlygų. Todėl verta apsvarstyti savo klimatą – ar jis yra karštas ar šaltas, drėgnas ar sausas. Jei jūsų klimatas linkęs būti karštas ir sausas, jums reikės šiltnamio, kuris yra su specialiais priedais, kad jame būtų išlaikyta švelni temperatūra. Jei jūsų gyvenamoje vietoje žiemą būna labai šalta, jums reikia šiltnamio, kuris sugeba atlaikyti griežtas oro sąlygas (pvz., sniego kritulius ir stiprius vėjus) ir būtų gerai izoliuotas, kad būtų išlaikyta šiluma viduje.
Biudžetas
Svarbu apsvarstyti savo biudžetą prieš renkantis tinkamą šiltnamį. Mažesnis biudžetas gali reikalauti pasirinkti mažesnį arba pigesnių medžiagų šiltnamį. Tvirti stikliniai šiltnamiai gali atrodyti sunkūs ir brangūs, tačiau jie gali tarnauti visą gyvenimą ir reikalauja mažai priežiūros. Kita vertus, pigesni polikarbonato arba polietileno dangos šiltnamiai gali būti labiau prieinami iš pradžių, tačiau jas reikės keisti laikui bėgant, nes jos greitai gali susilpnėti.
Jeigu gyvenate šaltame regione, svarbu rinktis gerai izoliuotą šiltnamį, kuris padės išlaikyti šilumą. Pigūs produktai, sukurti šiltnamio efektui sukelti, iš pradžių gali būti pigesni, bet ilgainiui gali reikalauti papildomų išlaidų dėl naujos medžiagos pakeitimo.
Laisva vieta
Svarbu atsižvelgti į vietos kiekį, kai renkatės šiltnamį. Pirmiausia nustatykite, kiek atviros erdvės turite šiltnamiui. Tada pasvarstykite, kiek vietos norite skirti šiltnamiui.
Jei neturite pakankamai vietos savo kieme ar sode, galite apsvarstyti galimybę statyti ties savo namų sienomis. Liesas šiltnamis gali būti tinkama pasirinkimo galimybė.
Jeigu turite didelį žemės plotą ar esate pasiruošę investuoti didesnę sumą pinigų, turėtumėte apsvarstyti atskirai stovinčio šiltnamio galimybę. Daugelis žmonių apgailestauja, kad jie nepirko didesnio šiltnamio, kai turėjo galimybę. Šiltnamis yra ilgalaikė investicija, ir po kelių mėnesių, gali tekti pripažinti, kad norite daugiau auginimo vietos, nei iš pradžių buvote numatę.
Sodininkystės poreikiai
Augalų, kuriuos planuojate auginti, pasirinkimas yra svarbus veiksnys renkantis tinkamą šiltnamį. Reikia atsižvelgti į tai, ar ketinate naudoti šiltnamį vazonams, sėklų dygimo vietai, ar auginti atogrąžų augalus, daigus, mažus žalumynus ar tradicinius sodo augalus.
Svarbu rasti tinkamą pusiausvyrą, atitinkančią jūsų poreikius, todėl atkreipkite dėmesį į savo sodo poreikius ir kokius augalus planuojate auginti šiltnamyje. Šiltnamis gali suteikti galimybę auginti tokius augalus, kurių negalėtumėte užauginti kitais būdais.
Estetinės nuostatos
Šiltnamio estetika yra svarbus faktorius renkantis tinkamą šiltnamį. Tai gali būti madingas stiklinių langų šiltnamis, kuris atrodo stulbinančiai gražus jūsų namų sode. Jei jūsų sodo estetika linkusi į „funkcionalumą”, tuomet galite apsvarstyti tradicinės šiltnamio konstrukcijos ar net namo su lanku variantą.
Kai kurie žmonės turi ypatingų estetinių pageidavimų, todėl svarbu atsižvelgti į šiltnamio formą. Šiltnamiai gali būti kvadratiniai, stačiakampiai, šešiakampiai, geodeziniai ar net trikampiai. Galiausiai, geriausiai žinote, kas jums labiausiai patinka, todėl geriausia sekti savo nuojauta.