Pasipriešinimo gumos: kodėl jos gali būti naudingos?

Pasipriešinimo gumos: kodėl jos gali būti naudingos?

Galimybė, kad savo kūno rengybos procese turėsite susidurti su pasipriešinimo gumomis, yra gana didelė. Nors tai gali atrodyti kaip paprasta treniruoklių priemonė, tačiau jos turi daug privalumų.

Todėl, norėdami sužinoti daugiau apie pasipriešinimo gumas ir kaip tinkamai jas naudoti treniruotėse, mes konsultavomės su asmeniniais treneriais.

Kaip veikia pasipriešinimo gumos?

Atsparumo gumos suteikia pasipriešinimą, kurių intensyvumą galima reguliuoti, nenaudojant papildomo svorio, o tiesiog pakeičiant gumą. Pasipriešinimo gumos gali būti plonos arba storos, plokščios arba kilpinės.

Pasipriešinimo gumos teikia atsparumą, kuris gali būti lengvas, vidutinis, sunkus arba labai sunkus, priklausomai nuo to, kaip stipriai jūs jas įtempiate. Įtvirtinus gumas, galite atlikti įvairius pratimus, tokius kaip stūmimą, traukimą, susukimą ir kt., o juostos suteiks pasipriešinimą jūsų judesiams.

Kokie yra pasipriešinimo gumų privalumai?

Jos puikiai tinkamos kelionėms

Pasipriešinimo juostos turi daug privalumų, dėl ko jos yra tokios populiarios sporto salėse ir tarp trenerių. Jos yra patogios ir pigios. Pasipriešinimo gumos gali būti naudojamos bet kur – sporto salėje, parke ar net savo namuose. Jos yra kompaktiškos ir lengvos, taigi neužima daug vietos ir nesukelia papildomo svorio. Tai daro jas puikiai tinkančias kelionėms ir laikymui namuose.

Pakanka įdėti vieną tokių juostų į savo krepšį ir galėsite susikurti savo sporto salę viešbučio kambario viduryje.

Skirtingi sunkumai

Pastebėjote, kad pasipriešinimo gumų skiriasi spalva ir storis. Paprastai kiekvienas dydis ir spalva atitinka tam tikrą atsparumo lygį. Todėl, pasirinkdami gumą, galite atsižvelgti į savo įgūdžius ir pratimo sunkumą. Dėl to pasipriešinimo gumos yra puikus fitneso įrankis, kuris tinka visiems lygiams.

Pasirinkimas

Pasipriešinimo gumos puikiai tinka aktyvuoti raumenų grupes prieš sunkiųjų ar kardio pratimų atlikimą, kad būtų užtikrintas tinkamas raumenų darbas. Taip pat jos gali būti naudojamos mažesnių raumenų sričių tonizavimu.

Norint naudoti juostas, nereikia mokytis naujų pratimų ar judesių. Galite tiesiog pridėti papildomo pasipriešinimo prie pratimų, kuriuos jau žinote. Arba, priešingai, galite palengvinti kai kuriuos judesius naudodami juostas kaip svertą ir sumažinti savo kūno svorį. Atsparumo juostos suteikia daugybę galimybių, taip pat leidžia raumenims dirbti tiek koncentriškai, tiek ekscentriškai, suteikdamos pasipriešinimą darbo ir poilsio fazėse. Be to, jos yra gana paprastos, todėl bus lengva treniruotis savarankiškai, saugiai ir efektyviai.

Kokius pratimus galiu atlikti su pasipriešinimo juostomis?

Atsparumo juostas galima įtraukti į įvairias kūno rengybos procedūras ir treniruotes. Tačiau jos yra ypatingai naudos jėgos ir tonizavimo treniruotėms.

Naudojant atsparumo juostas, jėgos treniruotėms galima pasiekti daug privalumų. Galite atlikti pratimus visoms pagrindinėms raumenų grupėms ir pridėti juostų prie įprastos treniruotės, kad padidintumėte sunkumą. Be to, juostų pagalba galite padidinti savo judesių diapazoną, lankstumą ir raumenų ištvermę.

Yra daugybė pratimų, kuriuos galite atlikti naudodami atsparumo juostas, įskaitant pagalbinius prisitraukimus, krūtinės spaudimą, bicepso spaudimą ir tricepso tiesimus.

Ar atsparumo juostos yra geresnės nei laisvieji svoriai ir treniruokliai?

Nors atsparumo juostos yra puikus įrankis, tai nereiškia, kad reikia visiškai atsisakyti laisvųjų svarmenų ir treniruoklių.

Tyrimuose nustatyta, kad elastingų ir laisvųjų svarmenų derinys gerina sportininkų jėgą ir galios rodiklius. Derinant juostas ir laisvuosius svorius, pasiekiama gerokai geresnių rezultatų, negu naudojant tik laisvuosius svorius.

Galų gale, norint pagerinti bendrą kūno sudėtį, nereikia pasikliauti tik viena treniruočių priemone. Atsparumo juostas, laisvus svorius galima naudoti kartu, kad būtų galima pasiekti geriausius rezultatus.