Kaip tinkamai išvalyti virtuvę?

Kaip tinkamai išvalyti virtuvę?

Nepriklauso nuo to, ar jūsų virtuvėje vyksta nuolatiniai namų ruošos darbai, paauglių užkandžiai ar kulinarijos eksperimentai – švaros išlaikymas yra būtinas.

Pradėkite valymą nuo aukščiausių vietų, tokių kaip lentynos, ir judėkite žemyn iki pat grindų. Tokie sisteminiai valymo etapai užtikrina, kad visi paviršiai bus švarūs, prietaisai veiks optimaliai, o maisto paruošimo zona bus higieniška. Taip jūsų virtuvė ne tik atrodys ir kvepės puikiai, bet ir tarnaus ilgiau.

Paverskite savo kriauklę spindinčią

Jūsų kriauklė ir indų plovimo zona yra vienas iš labiausiai užterštų namų kampelių. Norint ją dezinfekuoti, tam bus reikalingos švaros prekės. Po penkių minučių pradėkite valyti didesniu šepetėliu. Jei norite išvalyti kriauklės kanalizaciją, įmetę į ją pusę puodelio kepimo sodos ir puodelio acto, palaukite, kol mišinys pradės burbuliuoti, tai gali trukti apie vieną minutę. Tada praskalaukite karštu vandeniu. Norint suteikti gaivų kvapą, įmeskite sutraiškytų citrinos žievelių.

Nepamirškite išvalyti šaldytuvo

Išsiliejusius produktus reikia nedelsiant nuvalyti, bet jei to nesate valę savo šaldytuvo ilgiau nei pusmetį, laikas jį išvalyti. Internete radome atliktas apklausas apie šaldytuvo valymą ir net 40 procentų žmonių teigia, kad nepamena kada valė savo šaldytuvą. Nors švarūs ir tvarkingai sudėlioti produktai šaldytuve atrodo maloniai akiai, svarbiausias motyvas turėtų būti jūsų sveikata. Šaldytuvo temperatūra, kuri paprastai yra maždaug apie 4,4 laipsnius, yra idealios sąlygos plėstis virusams.

Nuvalykite už šaldytuvo ir po juo

Po ir šalia šaldytuvo dažnai renkasi naminių gyvūnėlių plaukai, dulkių ląstelės ir net netyčia nukritusios daržovės. Tokie teršalai gali blokuoti šaldytuvo variklį aušinančius kondensatoriaus ritinius. Prieš pradėdami valymą, atjunkite šaldytuvą nuo elektros lizdo. Tada švelniai išvalykite ritinius siurblio šepečio priedu. Priklausomai nuo jūsų šaldytuvo modelio, ritiniai gali būti ant jo priekio, galo ar apačioje, todėl gali tekti šiek tiek pasistūmėti šaldytuvą, kad juos pasiektumėte. Nors tai gali pasirodyti kaip sudėtinga užduotis, į juos investuojamas laikas padės užtikrinti ilgesnį šaldytuvo tarnavimo laiką ir didesnį efektyvumą.

Išvalykite šaldytuvo ir šaldiklio vidų

Nepamirškite visų savo produktų išimti ne tik iš pačio šaldytuvo, bet ir šaldiklio. Prekės kurios jau yra išėjusios iš galiojimo, jas išmeskite.

Vidų purkštukais paskleiskite mišinį iš 1 puodelio vandens, distiliuoto baltojo acto ir 1 arbatinio šaukštelio indų ploviklio. Jei pastebite įsikabinusius maisto likučius ar dėmes, ant problematinių vietų uždėkite kepimo sodos pastos. Kruopščiai nuvalykite šaldytuvo vidų, nuplaukite visus paviršius drėgnu skudurėliu, leiskite jam išdžiūti, tada įdėkite atgal lentynas, maistą ir butelius, kuriuos prieš tai nuvalėte.