Miesto dviračiai: pirkimo gidas

Miesto dviračiai: pirkimo gidas

Vis daugiau žmonių atsiranda kurie nori mėgautis grynu oru ir tuo pačiu pasportuoti. Niekas nenori pavargti sporto metu, o norimasi juo mėgautis be streso. Miesto dviračiai yra puiki išeitis, nes galite išvažiuoti pasivažinėti ir patirtį puikų poilsį. Su plento dviračiais yra kiek sudėtingiau, nes jiems reikia gero kelio, todėl žmonės ir renkasi miesto dviračius, kadangi su jais smagu ir paprasta važiuoti.

Hibridiniai ir miesto dviračiai tampa vis populiaresni, tačiau tai tikrai nėra senas dviratis. Seniau tokio tipo dviračiai būdavo gaminami iš plieno ir turėdavo nedaug pavarų, todėl važiuoti su jais būdavo sunkiau. Dviračiai labai smarkiai pradėjo klestėti, todėl jie tapo greitesni, su jais tapo smagiau važiuoti negu prieš 10 ar daugiau metų. Dauguma pardavėjų gali suteikti nemokamas konsultacijas klientams. Taip pat galite apsilankyti Dvirtex.lt internetinėje parduotuvėje ir rasti gausų pasirinkimą už tikrai patrauklias kainas.

Klausimai kurie padės lengviau nuspręsti

Kad nuspręsti dėl tinkamo dviračio pasirinkimo, geriau sau užduoti tam tikrus klausimus:

  • Kur planuojate važinėti?
  • Kas lemia pirkimo prioritetus: kokybė ar patrauklesnė kaina?
  • Ar dviratį palikinėsite kur nors prirakintą ar visuomet tempsitės jį su savimi?
  • Ar pirmenybę teikiate šių laikų technologijoms, praktiškumui ir paprastam dizainui?
  • Kokį biudžetą ruošiatės skirti dviračio pirkimui?
  • Kaip dažnai ruošiatės važinėti?
  • Kokį važinėjimo tipą labiau mėgstate?

Svarbu atkreipti dėmesį į paskutinį klausimą, nes dažniausiai jis ir lemia teisingą pasirinkimą. Jei jūs norite retkarčiais išvažiuoti pasivažinėti, arba kartais prasiminti pedalus su savo draugais, o gal norite važinėti kiekvieną dieną į darbą iš darbo? Kadangi pasirinkimas priklauso nuo dviračio naudojimo intenstyvumo.

Yra net keli skirtingi modeliai kurie gali atitikti jūsų norus. Svarbu paminėti, kad nauji dviračiui turi minkštus balnelius, nes tai suteikia žmonėms patogumo. Jei norite su dviračiu vykti į darbą ir iš jo, tuomet geriausia rinktis miestinius dviračius, nes jie turi stovus, posparnius, žibintus, skambučius ir atramas, kad galėtumėte važiuoti gatvėmis ir dar įsidėti reikalingus daiktus.

Jeigu norite važinėti ilgesnes distancijas, važiuoti į kalnus, kad gautumėte šiek tiek krūvio ir patobulintumėte savo formą, bei jaustis patogiai, tuomet jums reikalingas lengvas , gerai valdomas dviratis, o tam puikus pasirinkimas yra – hibridinis. Hibridiniai dviračiai yra lengvi, važiuoja lengvai ir komfortiškai. Su kai kuriais hibridiniais dviračiais galima važiuoti ir bekelėse.

Dviračio padangos

Dažnai padangos yra pritaikomos pagal dviračio modelius. Padangos būna skirtingos, o tai lengvai pastebima. Komforto dviračiai dažniausiai naudoja 26 colių padangas, kurias dažniausiai galime matyti ant kalnų dviračių. Tokios padangos suteikia puikią atmosferą važiavimo metu, nes važiavimas bus malonus ir nejausite visų duobelių. Jei ruošiatės važinėti daugiau bekelėmis, tuomet siūlome žiūrėti dviračių su 29 colių ratlankiais, arba įsikinti, kad tokias padangas galima užsimontuoti.

Hibridiniai dviračiai dažniausiai naudoja 700c padangų standartus. Tokios padangos naudojamos, kad būtų lengvesnis riedėjimas šaligatviais, bei , kad lengviau įsibėgėti. Tokio tipo padangos yra pritaikytos važiuoti skirtingomis dangomis.

Dviračio rėmo medžiagos

Kiekvienas dviratis turi rėmą, nes jis yra pagrindas. Dviračių modeliai turi skirtingus rėmus:

Aliuminis dviračio rėmas:

Privalumai: lengvas, stiprus, puikus atsparumas rūdims ir korozijai, bei malonus važiavimas.

Trūkumai: šiek tiek sunkesnis už anglies pluošto rėmą.

Anglies pluošto / aliumininio mišinio rėmas:

Privalumai: labai lengvas, stiprus, atsparus rūdims ir korozijai, sklandus važiavimas.

Trūkumai: dažniausiai brangūs rėmai.

Dviračių stabdžiai

Dauguma hibridinių dviračių turi linijinio traukimo stabdžius, kurie gali užtikrinti puikų stabdymą. Taip pat 29ers tipo dviračius galite pamatyti su diskiniais stabdžiais, kadangi tai yra naujausio tipo stabdžiai, kurių apkabos ir rotoriai yra ratų centruose. Diskiniai stabdžiai yra populiarūs, nes stabdo efektyviau, bei geriau veikia jei yra purvini, nei kiti stabdžiai.

Stebulės stabdžiai dažniausiai naudojami dviračiuose, kurie skirti ne tokiems griežtiems važiavimams, o jie labiau orientuoti į patvarumą, bei reikalauja mažiau priežiūros.

Dviračių alternatyva

Jei perskaičius straipsnį galvojate, kad dviračiai yra ne jums, tuomet siūlome pagalvoti apie elektrinius paspirtukus. Elektrinį paspirtuką galima įsigyti vos nuo 359 eurų. Tačiau kainos priklauso nuo pačių paspirtukų specifikacijos. Prieš perkant rekomenduojame apgalvoti:

  • Kiek kilometrų jums reikėtų nuvažiuoti per vieną važiavimą.
  • Ar geriau dažniau krausite , ar rečiau.
  • Kaip svarbu išvystomas greitis?

Elektriniai paspirtukai turi skirtingas specifikas, tarkime vienas gali nuvažiuoti 20 kilometrų per vieną kartą, o brangesnis paspirtukas gali nuvažiuoti ir 40 – 50 kilometrų vienu kartu. Taip pat reikėtų pagalvoti ir apie maksimalų greitį, nes įkalnėse tas greitis yra prarandamas. Taip pat pasiekiamas greitis priklauso ir nuo pačio žmogaus svorio, o tai gali lemti ir nuvažiuojamus kilometrus. Tarkime sunkesnis žmogus išvystys mažesnį greitį, bei nuvažiuos mažesnį atstumą, nes jį vilkti bus sunkiau. Brangesni paspirtukai turi ir patvaresnes dalis, tarkime stipresni stabdžių diskai, modernesnis LED ekranas.