WEB hostingas: ką reikėtų žinoti?

WEB hostingas: ką reikėtų žinoti?

Vis daugiau žmonių pradeda domėtis dėl internetinių svetainių paleidimo į internetą.  Jeigu norite išreklamuoti savo turimą verslą, paslaugas arba parduoti daugiau prekių, tuomet jums privaloma turėti savo internetinį puslapį. Problema, kad nenusimanantiems asmenims yra sunku išsirinkti tinkamą svetainės talpinimą.

WEB hostingas: kas tai?

Pirmiausia jums reikėtų sužinoti, kas yra tas svetainių talpinimas, o dar kitaip vadinamas WEB hostingu arba svetainės prieglobsčiu. Tai yra serveriai, kurie nuolatos palaiko jūsų internetinės svetainės veikimą, saugo puslapio failus, duomenų bazes ir palaiko elektroninio pašto veikimą. Serveriai gali būti skirtingose pasaulio vietose, tačiau vis tiek juos galėsite pasiekti bet kuriuo paros metu, bei iš bet kokios lokacijos.

Įsitikinkite, kad yra SSL generavimas

Kiekvienam puslapiui reikia turėti SSL sertifikatus nuo 2018 metų liepos mėnesio, jeigu nori susilaukti lankytojų. Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad prie internetinio adreso yra skrynelė? Ta skrynelė yra SSL sertifikatas, kuris užtikrina saugų svetainės ir lankytojo ryšį. Taipogi kiekviena svetainė, kuri turi SSL sertifikatą prasideda su Https:// , o svetainė kuri neturi sertifikato http:// . Dažniausiai internetinės naršyklės blokuoja ir neįleidžia į puslapius, kurie neturi sertifikatų ir rodoma, kad ryšys yra nesaugus.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Labai svarbu siūlomas duomenų saugyklos kiekis. Kai kurie tiekėjai siūlo vos kelis šimtus MB talpos, o tai yra labai mažas kiekis. Nes kai kurios svetainės sistemos reikalauja 100 MB, o tai automatiškai užpildytų visą talpyklą. Jeigu planuojate talpinti vieną nedidelę svetainę, tuomet įsitikinkite, kad jums bus pasiūlyta bent 1GB talpos. Jei ruošiatės turėti nedidelę internetinę parduotuvę, tuomet rekomendacija yra bent 2 – 3 GB. Gerai apgalvokite, nes kiekviena nuotrauka užima vietą talpykloje.

Taip pat labai svarbu ir atsarginės kopijos, kadangi dėl klaidingų atnaujinimų gali įsivelti klaidos ir jūsų internetinis puslapis tiesiog nebeveiks. Taip pat galime įvelti ir netyčinių klaidų, kuomet paspausime kažką ne taip ir viskas dings. Tokiu atveju svarbu atsarginės kopijos, kuomet galime viską atstatyti su keliais paspaudimais ir jūsų puslapis vėl veiks, kaip veikė prieš tai.