Endokrinologas: kodėl mums auga svoris, atrodo, be priežasties?

Endokrinologas: kodėl mums auga svoris, atrodo, be priežasties?

Didelis svoris yra tikrai ne tik estetikos problema. Taip, žmonės, kurie turi daug perteklinių kilogramų, dažniausiai jaučiasi nejaukiai, tačiau kur kas svarbiau yra tvarkytis svorį ne tik estetikos, tačiau pirmiausia dėl savo sveikatos.

Visada geriausia kreiptis į specialistus, kurie gali įvertinę Jūsų sveikatos būklę pateikti rekomendacijas, kurios padės susitvarkyti su liga, jeigu tokia yra. Vienas svarbiausių specialistų, kuriam pirmiausia ir reikia skirti kuo daugiau dėmesio, yra endokrinologas.

Nors teigiama, kad dažniausiai su šios sferos specialistu bendradarbiauja moterys, tačiau ir vyrai turėtų užsirašyti konsultacijai, jeigu jiems atrodo, kad svoris auga tikrai ne dėl per didelio maisto suvartojimo kiekio.

Hormonai yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Kaip ir skydliaukė. Visi jie pasirūpina, kad žmogaus kūnas tinkamai funkcionuotų ir tuo pačiu gali iššaukti ligas, kurios sukelia dideli svorio augimą, atrodo, be priežasties. Žinoma, gali atrodyti labai paprasta visas ligas nurašyti hormonams, kai iš tiesų žmogus gyvena blogą, netinkamą gyvenimo ritmą ir dėl to svoris auga. Visgi, dažniausiai pasitarus su specialistu ir tuo pačiu atlikus tyrimus galima kur kas paprasčiau ir aiškiau susidaryti planą, kurio laikantis galimas svorio metimas ir tuo pačiu kiti metodai, kurie apskritai gerina žmogaus sveikatą.

Kadangi šiuo metu yra ne vienas endokrinologas, kuris siūlo savo paslaugas, reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kurios padeda rasti Jums labiausiai tinkamą specialistą. Kadangi dažniausiai pasirenkama tartis su privačiose klinikose dirbančiais medikais – tai suteikia daugiau laisvės. Juk paslaugos bet kuriuo atveju yra mokamos, tad reikia rasti tuos, kurie Jums labiausiai tinka.

Galiausiai, endokrinologas yra tas specialistas, kuris padeda ne tik susitvarkyti hormonus, skydliaukės problemas, tačiau ir daugelį kitų ligų, kurios gali būti derinamos vienos su kitomis. Taigi, geriausia yra rinktis tokias klinikas, kur dirba kuo daugiau skirtingų savo sferos specialistų. Kuo daugiau jų bandys jums padėti – tuo didesnė tikimybė, kad pavyks bet kokią ligą arba tik sutrikimą 0 nugalėti.

Jeigu Jums atrodo, kad svoris auga be priežasties, nors valgote tikrai normaliai – svarbiausia yra tartis su specialistu, kuris gali Jums padėti susitvarkyti su bet kokiomis problemomis.