Ką reikia žinoti apie pirmo būsto pirkimą?

Ką reikia žinoti apie pirmo būsto pirkimą?

Pirmą kartą perkant namą gali kilti iššūkių. Juk yra daugybė žingsnių, užduočių ir reikalavimų, ir galite jaudintis, kad padarysite brangią klaidą. Jeigu ruošiatės pirmąjį savo namą, gerai peržvelkite, kokie rinkoje yra parduodami namai, peržvelkite ir nusikalstamumą to namo rajone.

Norint supaprastinti procesą, kad iš savo pirkimo gautumėte kuo daugiau, štai apžvalga, ką reikia apsvarstyti prieš perkant ir ko galite tikėtis iš paties pirkimo proceso, taip pat patarimai, kaip palengvinti gyvenimą po pirmojo namo įsigijimo.

Pirmo būsto pirkimo privalumai

Namų pirkimas vis dar laikomas svarbiu aspektu, nes namas paprastai yra vertę didinantis turtas, kurio vertė laikui bėgant auga. Pirmą kartą perkant būstą, bankai dažniausiai reikalauja mažesnio pradinio įnašo. Tarkime tai Jūsų pirmasis būstas ir Jums gali tekti įnešti apie 15 – 20 procentų visos sumos, o asmenims jau turintiems būstus, gali būti taikomi didesni pradinio įnašo procentai.

Klausimai, kuriuos turite užduoti sau prieš perkant būstą

  • Kokia yra mano finansinė padėtis? Prieš naršydami internetiniuose skelbimuose ar įsimylėdami savo svajonių namus, atlikite rimtą savo finansų auditą. Jums reikia būti pasiruošusiems tiek pirkimui, tiek ir nuolatinėms namų išlaikymo išlaidoms. Šio audito rezultatas parodys, ar esate pasiruošę žengti šį didelį žingsnį, ar reikia daugiau pasiruošti.
  • Koks namo tipas yra Jums tinkamiausias? Perkant gyvenamąjį turtą turite keletą galimybių: namas, kotedžas, dalinis namas. Kiekviena iš šių galimybių turi savo privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo Jūsų tikslų, todėl turite nuspręsti, kuris nekilnojamojo turto tipas padės pasiekti šiuos tikslus. Bet kurioje kategorijoje galite sutaupyti perkant nebaigtą remontuoti būstą, tačiau būkite pasiruošę: laikas, pastangos ir pinigai, reikalingi norint paversti nebaigtą remontuoti namą į jūsų svajonių namus, gali būti daug didesni nei tikėjotės.
  • Kokie Jūsų norai? Nors šiame sąraše gerai išlaikyti tam tikrą lankstumą, jūs atliekate galbūt didžiausią pirkimą savo gyvenime, ir nusipelnėte, kad šis pirkimas kuo labiau atitiktų tiek jūsų poreikius, tiek norus. Jūsų sąrašas turėtų apimti pagrindinius norus, pavyzdžiui, dydį ir rajoną, visą kelią iki smulkesnių detalių, pavyzdžiui, vonios kambario išplanavimo ir virtuvės, įrengtos ilgaamžėmis buitinėmis priemonėmis. Naršant nekilnojamojo turto svetainėse galite susidaryti supratimą apie turimų būstų, turinčių jums svarbias savybes, kainodarą ir prieinamumą.