Prieš kelias savaites darydamasi manikiūrą, ką tik lakuotą ranką padėjau po šviesa, kad lakas sukietėtų. Iš karto nustebau, kaip greitai aparatas pyptelėjo ir pranešė, kad lakavimas baigtas. Tai negalėjo trukti ilgiau nei dešimt sekundžių.
Gelinį manikiūrą darau ne taip dažnai, bet prisimenu, kad kietėjimo procesas užtruko bent minutę ar dvi (nieko, palyginti su laiku, praleistu laukiant, kol nagai išdžius senoviniu būdu). Manikiūrininkė, reaguodama į mano sumišusį žvilgsnį, paaiškino, kad šiame salone geliniam lakui kietinti naudojamos LED lempos, o aš turbūt esu įpratusi gelinį manikiūrą darytis su UV lempomis. Ką sakote?
Pasirodo, ne man vienai likęs gelinio manikiūro smalsumas. Kai gyriau grožio asistentės manikiūrą, vis dar nepaliestą ką tik po atostogų Kretoje, ji paminėjo, kad manikiūrininkė liepė jai užsidėti pirštines be pirštų prieš nagų kietinimą, kad apsaugotų rankų odą nuo naudojamos UV šviesos.
Gelinio manikiūro apžvalga UV ir LED
Kosmetikos chemikas aiškina skirtumus. „UV šviesa, arba ultravioletinė šviesa, yra dažniausiai nematoma šviesos forma, kurios yra saulės šviesoje, soliariumų lempose ir nagų lako lempose. „LED šviesa – tai šviesos šaltinis, kuris yra matomas ir kuriame gali būti nematomų šviesos formų, pavyzdžiui, UV”. Tai reiškia, kad geliniai nagų lakai yra sukurti taip, kad sukietėtų veikiami įvairių rūšių šviesos. Taigi, ką tai reiškia mūsų manikiūrui?
Viena vertus, naudodami LED šviesą geliniam lakui kietinti, gerokai paspartinsite šį procesą. Manikiūrininkės pirmenybę teikia LED lempos patogumui. „UV nebenaudojama taip dažnai, nes nereikia laukti dviejų minučių ar daugiau.”Šiuo metu UV yra beveik atgyvena.” Palyginimui, LED lempos lakui sukietėti užtrunka nuo 5 iki 45 sekundžių.
UV lemputes reikia keisti atsižvelgiant į naudojimo valandas. „Daugelis salonų to nežino”Jie nekeičia, todėl gauna blogą rezultatą”. Ne tokia šviežia UV lemputė gali reikšti blankesnį rezultatą ir greitesnį suskilinėjimą. Kita vertus, LED lempučių niekada nereikia keisti.