Kaip nusipirkti batutą: išsamus vadovas

Kaip nusipirkti batutą: išsamus vadovas

Batutų pirkimas gali būti puiki idėja, norint užtikrinti, kad jūsų šeima būtų aktyvi ir turėtų daug laiko pramogoms. Batutai yra ilgaamžiai, ir juos galima naudoti visą gyvenimą, taip pat juos galima panaudoti sporto pratimams.

Kasmet 500 000 amerikiečių perka batutus, todėl atrodo, kad batuto pirkimas turėtų būti lengvas ir įdomus procesas. Tačiau renkantis batutą reikia atsižvelgti į daugybę svarbių dalykų.

Pirma, reikia pasirinkti tinkamą batuto formą, dydį ir atsižvelgti į daugybę saugos funkcijų. Daugelis šiuolaikinių batutų taip pat gali papildyti jūsų kiemo dizainą, ir todėl galima rinktis iš įvairių funkcijų ir stilių. Todėl, batuto pasirinkimas reikalauja atidumo ir atsižvelgiant į daugybę faktorių.

Kokio dydžio batuto jums reikia?

Prieš perkant batutą, svarbu sau užduoti klausimą: „Ar šis batutas yra tinkamas mano kiemui?”

Jei norite patikrinti, ar batutas tinka jūsų kiemui, pasirinkite norimą batuto modelį ir išmatuokite savo kiemą, kad nustatytumėte, kiek vietos turite.

Tuomet turėtumėte ieškoti savo kiemo dalies, kurioje nėra jokių kliūčių, tokių kaip medžiai, šiukšlės, tvoros ar šlaitai. Štai keli mūsų rekomenduojami būdai, kaip surasti geriausią vietą:

  • Plokščia ir lygi erdvė (jei jūsų turima erdvė nėra lygi, rekomenduojame, kad visoje erdvėje būtų ne daugiau kaip trys laipsniai nuolydis).
  • Nerekomenduojame sumontuoti batuto vietose, kur nuolydis yra didesnis.
  • Saugi 1,5 metrų šoninė erdvė iš visų batuto pusių.

Paprastai batuto matmenys gali būti rasti internete, jei ne, susisiekite su įmone, kurios batutas jus domina, ir paklauskite apie matmenis.

Kas šokinės ant batuto?

Jūsų pasirinktas batuto modelis taip pat priklauso nuo to, kas naudosis batutu. Ar tai tik vaikai? Ar mama ir tėtis taip pat šokinės?

Reikia ieškoti raktinio numerio, kuris atitiks jūsų šeimos batutų modelius ir jų bus diskvalifikuotas: batuto vieno žmogaus svorio talpa.

Vieno žmogaus svorio talpa priklauso nuo jūsų svorio ir aukščio šokinėjimo. Siekiama užtikrinti, kad žmogus nebūtų „iš apačios“ (šokdami neliestų žemės). Ant kiekvieno batuto bus tai pažymėta ir priklausomai nuo to, kas juo naudosis, gali prireikti didesnio batuto.

Pavyzdžiui, batuto vieno žmogaus svoris yra 79 kg. Tačiau tarkime, kad esate tėvai, sveriantys daugiau nei 79 kg ir norite naudoti batutą treniruotėms (neįvertintas batutų aspektas!).

Tai reikštų, kad jums reikės ieškoti batuto modelio, turinčio didesnę vieno žmogaus svorio talpą.

Kokio tipo batuto norite?

Rinkoje yra du skirtingi batutų tipai – tradiciniai spyruokliniai batutai ir naujos konstrukcijos be spyruoklių batutai.

Konstrukcijos be spyruoklių  visiškai pašalina spyruokles iš konstrukcijos. Tokiuose batutuose naudojami lankstūs kompoziciniai strypai, esantys po šokinėjimo paviršiumi, kad būtų išvengta sužalojimų, kuriuos sukelia pati konstrukcija.

Tiek tradiciniai, tiek be spyruoklių batutai užtikrina tvirtą atšokantį paviršių, tačiau tradiciniai batutai dažniausiai kainuoja pigiau nei batutai be spyruoklių (daugiau apie kainas vėliau).

Nepriklausomi tyrimai įrodė, kad batutai be spyruoklių yra saugiausio batutų dizaino rinkoje variantas.

Renkantis norimą batuto tipą, verta sau užduoti šiuos klausimus, kurie padės rasti tinkamą sprendimą:

  • Ar noriu batuto, kuris yra pigesnis ir turi mažiau trumpalaikių saugos funkcijų? (Jei taip, rekomenduojame pasirinkti spyruoklinį batutą)
  • Ar noriu batuto, kuris yra brangesnis, tačiau turi aukštesnės kokybės saugos funkcijas? (Jei taip, rekomenduojame pasirinkti batutą be spyruoklių)

Kaip saugus batutas?

Kai renkatės batutą, labai svarbu užduoti klausimą – ar batutas yra saugus? Šiandieniniai batutai yra daug saugesni nei senesnių kartų batutai.

Šiandieniniai saugos standartai reikalauja, kad batutai turėtų būti su tinkleliu, tačiau tam tikros įmonės neprivalo griežtai laikytis šių standartų.

Norint sukurti idealią ir saugiausią batutą savo šeimai, svarbu atkreipti dėmesį į konkretaus batuto saugos savybes.

Jei žiūrite į batutus, turėtumėte atkreipti dėmesį į šias saugos funkcijas:

  • Mat Rods – batutas naudoja patentuotas lankstesnes kompozicines meškeres, kurios yra po šokinėjimo paviršiumi ir padeda išvengti žalos.
  • Hidden Frame – Spyruoklinio batuto rėmas yra žemiau šokinėjimo paviršiaus, todėl jis negali būti pataikytas.
  • FlexiNet Enclosure – Patentuotas FlexiNet batuto korpusas turi lankstesnius tinklo strypus, kurie amortizuoja žmonės ir apsaugo nuo kritimo.

Tirdami batuto modelius, nepamirškite skirti šiek tiek laiko saugos funkcijoms – kaip tėvams, vaiko saugumas yra vienas iš svarbiausių dalykų.

Kam dar galėtumėte naudoti batutą?

Batutai gali būti naudingi ne tik kaip šokinėjimo ir energijos deginimo priemonė, bet ir kaip įvairių veiklų platforma tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Treniruotės batute yra efektyvus būdas pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, skatinti sąnarių sveikatą, gerinti koordinaciją ir pusiausvyrą, bei padėti numesti svorį. Be to, batuto naudojimas gali turėti teigiamą poveikį psichinei sveikatai.

Be to, galite praplėsti savo batuto naudojimo galimybes kitoms veikloms, pvz., krepšiniui, stovyklavimui ar žvaigždžių stebėjimui, įsigiję papildomų priedų.

Prieš įsigyjant batutą, patariama pasitikrinti, kokių papildomų priedų galite įtraukti ir kurie prekės ženklai siūlo papildomus aksesuarus, kad galėtumėte pasinaudoti batuto nauda įvairioms veikloms.

Ar galite laikyti batutą ištisus metus?

Vietovės oro sąlygos yra svarbus veiksnys, kurį verta atsižvelgti renkantis batutą. Kai kurie batutai gali būti palikti lauke visus metus, tačiau kiti yra jautresni neigiamiems orams, ypač spyruokliniai batutai. Todėl svarbu pasirinkti batutą, kuris turi atsparumo orui funkcijas, kaip antai rūdžių apsauganti rėmo danga ar specialūs užvalkalai, apsaugantys nuo sniego ar saulės spindulių. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į perkamus priedus – esant karščiams, reikėtų nusipirkti batuto skėtį, o šalčiams – užvalkalą.

Kiek kainuoja batutai?

Mes taip ir padarėme – didžiausią svarstymą palikome paskutiniam. Tai buvo sąmoningas sprendimas.

Nors daugeliui žmonių kaina yra pagrindinis svarstymas, šeši anksčiau aptarti veiksniai yra svarbiausi, jei norite rasti būtent jums tinkamą ir džiaugsmą, saugumą bei universalumą suteikiantį batutą.

Vertinant pirmuosius šešis veiksnius, turėtumėte būti pasiruošęs rasti geriausią galimą kainą JUMS tinkamam batutui.

Kai kuriuose atvejuose tai gali reikšti, kad eisite į mažmenininką, tokią kaip „Walmart“, ir nusipirksite 200 dolerių kainuojantį batutą. Kitiems reikės įsigyti 4000 dolerių kainuojantį batutą su priedais.

Pirmai nustatykite savo tikslus, remdamiesi šešiais anksčiau aptartais veiksniais, ir pagal šiuos tikslus nustatykite savo biudžetą ir kiek norite išleisti savo šeimai skirtam batutui. Po to ieškokite geriausios kainos.