Žoliapjovės pirkimo patarimai

Žoliapjovės pirkimo patarimai

Pasirinkimas, kurią vejapjovę įsigyti, gali sukelti nerimą, tačiau svarbu atsižvelgti į savo individualius poreikius ir turimas galimybes. Jei skirsite laiko, kad geriau suprastumėte savo poreikius, tai padės priimti pagrįstą sprendimą ir pasirinkti tinkamiausią vejapjovę.

Pasirinkite pjovimo būdą

Rotorinė žoliapjovė

Rotorinės žoliapjovės yra populiariausios ir daugiausiai naudojamos įvairioms žolės pjovimo užduotims atlikti. Jos yra tinkamos tiek reguliariai vejos priežiūrai, tiek ilgesnės ir grubesnės žolės pjovimui laukuose.

Nors rotorinės žoliapjovės pjauna gerai, jos nesugeba pasiekti tokio kokybiško pjovimo, kaip cilindrinės žoliapjovės. Tačiau jų priežiūra yra pigesnė nei cilindrinės žoliapjovės. Be to, rotorinės žoliapjovės yra aprūpintos žolės rinktuvais gale, leidžiančiais surinkti visą žolę į talpą.

Rotacinės žoliapjovės yra geriau pritaikytos pjauti ilgą žolę, nes nereikia priekinio volo, kuris yra susijęs su cilindrinėmis žoliapjovėmis. Be to, peiliai rotorinėse žoliapjovėse yra mažiau pažeidžiami nei cilindrinėse žoliapjovėse.

Cilindrinė žoliapjovė

Cilindrinės žoliapjovės buvo sukurtos tam, kad pjautų žolę labai kokybiškai ir gali nupjauti iki žemiausio aukščio, todėl jos yra idealios formalioms ir gerai prižiūrimoms vejoms, kur žemė dažniausiai yra lygi.

Palyginti su rotorinėmis žoliapjovėmis, cilindrinės žoliapjovės gali pjauti žolę trumpesnėmis pjaunamomis sritimis, nekenkiant vejai. Be to, jos dažniausiai turi didesnį važiavimo greitį, jei yra savaeigės, nei savaeigės rotorinės žoliapjovės.

Įsigykite savo vejai tinkamo dydžio

Pasirinkdami žoliapjovę, pritaikytą jūsų vejos dydžiui ir formai, užtikrinate, kad kiekvienas pjūvis bus lengvesnis, greitesnis ir malonesnis.

Kaip pasirinkti tinkamo dydžio žoliapjovę

Didesnės vejos reikalauja didesnės žoliapjovės, kad galėtumėte nupjauti žolę per greitesnį laiką. Didesnės žoliapjovės:

  • Gali nupjauti daugiau žolės tuo pačiu metu;
  • Turi didesnius žolės rinktuvus, kad būtų galima surinkti daugiau žolės prieš ištuštinant;
  • Belaidėms žoliapjovėms reikalingi ilgesni akumuliatoriai arba jas galima lengvai išjungti.Rekomenduojamas žoliapjovės dydis priklauso nuo gamintojų, tačiau kaip vadovą galima laikyti šias rekomendacijas:
  • 42 cm pjūvis tinka iki 300 kvadratinių metrų vejos;
  • 49 cm pjūvis tinka iki 600 kvadratinių metrų vejos;
  • 56 cm pjūvis tinka iki 1000 kvadratinių metrų vejos.

Jei jūsų veja yra sudėtingo dizaino su kliūtimis, tokiomis kaip gėlynai ir terasos, kurias reikia apdirbti, reikia atsižvelgti, kad didelės žoliapjovės yra sunkesnės ir jas sunkiau valdyti. Todėl kai kuriais atvejais mažesnės žoliapjovės gali būti lengviau valdomos didelėje, bet sudėtingoje vietoje.

Benzininės, elektrinės, belaidės ir rankinės žoliapjovės

Yra keturi maitinimo šaltinio pasirinkimo variantai.

Benzininė žoliapjovė

Benzininės žoliapjovės, turinčios galingus variklius, tinka visiems vejos dydžiams, nuo mažų iki labai didelių. Benzininės žoliapjovės, nepriklauso nuo maitinimo laidų, leidžia manevruoti per kliūtis. Be to, jums nereikės rūpintis akumuliatoriaus įkrovimu, kaip belaidėse žoliapjovėse. Tačiau dėl variklio benzininės žoliapjovės paprastai yra garsesnės ir sunkesnės nei elektriniai ar akumuliatoriniai modeliai.

Belaidė žoliapjovė

Pastaraisiais metais akumuliatorių technologija smarkiai pažengė, todėl akumuliatorinės žoliapjovės yra puiki alternatyva beveik bet kokio dydžio sodui. Jūs neturite būti priklausomi nuo elektros lizdų, kad galėtumėte naudoti žoliapjovę. Akumuliatorinės žoliapjovės yra tylesnės ir lengvesnės nei benzino variklio žoliapjovės, taip pat reikalauja mažiau priežiūros.

Jei ketinate naudoti belaidę žoliapjovę, turite įsitikinti, kad jūsų akumuliatorius yra pakankamai įkrautas tam, kad galėtumėte nupjauti visą savo veją. Įsigydami akumuliatorių ir įkroviklį, būtinai įsitikinkite, kad jie yra suderinami su jūsų žoliapjove ir kad jie turi pakankamai ilgą darbo laiką, kad galėtumėte nupjauti visą savo veją.

Elektrinės žoliapjovės

Elektrinės žoliapjovės yra puikus pasirinkimas mažesnėms vejoms ir sodams, nes jos yra švarios ir tylios, lengvai paleidžiamos ir nereikalauja daug priežiūros. Elektrinės žoliapjovės yra tinkamos, kai galite pasiekti maitinimo lizdą, ir sodams, kuriuose nėra kliūčių prijungti maitinimo laidą. Skirtingose žoliapjovėse maitinimo kabelio ilgis gali skirtis, todėl būtinai patikrinkite specifikacijas ir išmatuokite savo sodą, kad galėtumėte pasiekti visą savo veją.

Elektrinės žoliapjovės paprastai yra pigesnės nei panašios benzino variklio ar belaidės žoliapjovės.

Rankinės žoliapjovės

Rankinės žoliapjovės yra visiškai priklausomos nuo operatoriaus, nes jas reikia stumti į priekį, o peiliai sukasi ir pjovia žolę. Be variklio ar varomo variklio, rankinės žoliapjovės yra paprastos mašinos, kurios, jei tinkamai prižiūrimos, gali tarnauti ilgus metus.

Atsargiai rinkitės prekės ženklą

Pirkti naują žoliapjovę yra didelė investicija, todėl svarbu įsitikinti, kad gausite garantiją ir techninę priežiūrą bei remontą, jei reikės.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad ne visi prekių ženklai siūlo atsargines dalis arba ilgalaikę garantiją. Kai kurie prekių ženklai gali siūlyti tik pigesnes ir trumpalaikes žoliapjoves, kurias reikės keisti, o ne taisyti, kai jos sugenda. Todėl svarbu pasirinkti gerai žinomą prekės ženklą, kuris turi geros reputacijos, vietinio pardavėjo palaikymą ir atsargines dalis.

Nors gerai žinomų prekių ženklų, tokio kaip Hayter, Honda, Mountfield ir STIHL, žoliapjovės gali būti brangesnės nei kitos, svarbu atkreipti dėmesį į jų bendrą kokybę ir klientų aptarnavimo pasirinkimą. Bendros šių prekių ženklų žoliapjovės pirkimo, eksploatavimo ir priežiūros išlaidos dažnai būna pigesnės ilguoju laikotarpiu.