Vandens tyrimas. Kada jo reikia?

Vandens tyrimas. Kada jo reikia?

Jei paprastai reikėtų atsakyti, kada reikia vandens tyrimo, tai pirmiausia reikėtų iškelti klausimą – ar jį jau esate darę? Jei ne – tuomet verta jį atlikti, jei rūpinatės savo geriamojo ir buityje naudojamo vandens kokybe, savo ir savo artimųjų, gyvūnų, augalų sveikata, jums svarbu, ar jūsų namai švarūs, neturi pašalinių kvapų, vertinate savo laiką kai nereikia galvoti, kodėl ima gesti prietaisai namuose ar sulėtėjo vandens srautas iš maišytuvų.

 

Rekomenduojame: Aquafilter.lt vandens tyrimai

        Nešvarus vanduo yra negeriamas vanduo

Vandens tyrimą rekomenduojama atlikti bent kartą per metus. Tikriausiai esate susidurę su rudu vandeniu, tekančiu iš krano tiek virtuvėje, tiek vonioje? Tokį vandenį griežtai draudžiama gerti, jis gali pakenkti sveikatai, sukelti įvairius silpnesnius ar sunkesnius susirgimus. Taip pat tokio vandens negalima vartoti ir gyvūnams.

Nors vandens tyrimas nuo nešvaraus vandens ir neapsaugos, tačiau atsakys į klausimą, kodėl jis toks tapo, kodėl kinta vandens kokybė, kas yra jūsų vandenyje, ko per daug, ko per mažai ir po jo rezultatų jau galėsite svarstyti, kokios priemonės padėtų pagerinti geriamą ar namuose naudojamą vandenį. Dažnu atveju tai yra vandens filtrai, kuriuos, kaip ir vandens tyrimą, padės išsirinkti specialistai, dirbantys vandentvarkos srityje.

          Ar vandens tyrimo reikia tik namuose?

Vandens tyrimas svarbus ne tik buityje, kur daugiausia suvartojama geriamojo vandens maisto gamybai, bendram vartojimui, veikti buities prietaisams, kaip indaplovė, skalbyklė, virdulys ir kiti. Ištirti vandenį rekomenduojama ir įvairiems pramonės sektoriams, ypač tiems, kurių įrengimai naudoja vandenį. Nepasidomėjus naudojamo vandens kokybe, gamybininkai susiduria su išaugusiomis sąnaudomis ir to paties vandens, jei jis užterštas, ir elektros. Prie nešvaraus vandens sukeliamų nepatogumų prisideda ir nuolatiniai prietaisų gedimai, kurie sustabdo veiklą, o tai vėlgi sukelia milžiniškus ekonominius nuostolius.

Svarbu paminėti, kad ir biuruose geriamojo vandens suvartojama dideliais kiekiais: geriamojo vandens stotelės, kavos aparatai, arbatinukai, naudojimasis tualetu ar dušu ir panašiai. Čia vandens kokybė irgi yra vienas svarbiausių dalykų, į ką turėtų atkreipti dėmesį patalpas besinuomuojančios kompanijos bei už ūkio dalį atsakingi asmenys.

Vandens tyrimas atliekamas visiems be jokių išimčių paėmus mėginį tinkamu būdu ir pristačius į sertifikuotas laboratorijas. Vandens mėginius galima atlikti ir savarankiškai, tačiau būtina laikytis taisyklių, kurias pateiks specialistai, į kuriuos kreipiatės dėl vandens tyrimo.

Vandens tyrimas atliekamas maždaug per savaitę, kartais ir greičiau. Gavę atsakymą apie vandens kokybę, toliau konsultuokitės su bendrove, kuri gali suteikti visą informaciją, kaip išvalyti vandenį, kaip jau ir minėta, geriausia būdas – vandens filtrai.

Taigi, jei namuose, biure, gamyboje pastebėjote atsiradusią vandens spalvą, kvapą ir skonį (natūraliai vanduo neturi nei skonio, nei kvapo ir yra bespalvis), neskubėkite pirkti brangių vandens filtrų. Pasitikėkite specialistais tik tais, kurie pirmiausia jūsų paklaus – ar turite vandens tyrimą. Jei jį turite – tik tuomet galite rinktis tinkamus prietaisus.